Artemide

Włoski styl, niemiecka precyzja, amerykańska innowacyjność, francuski design, skandynawski minimalizm czy rosyjski przepych. Mówi się, że stereotypy rządzą ludźmi, jednak stereotyp tak jak plotka, zawiera ziarno prawdy. Na przekór wszelkim stereotypom stanęli twórcy oświetlenia z grupy Artemide. Już w 1960 roku stworzyli pierwsze nowoczesne, innowacyjne i piękne lampy. Lampy czyli coś co było związane jedynie ze światłem. Jedynie? Czy może aż? Według twórców grupy Artemide światło to istotny element życia każdego człowieka. Dzięki niemu mamy nie tylko światło, ale również więcej czasu, lepsze samopoczucie, kontakt z ludźmi, kulturą itp. Właśnie w 1960 roku w Mediolanie powstała firma, która chciała zadbać o to by lampy oświetlające nam życie były nie tylko funkcjonalne, ale również ładne i ciekawe. Czym im się to udało? Oczywiście, że tak, gdyż już po 7 latach działalności wypuścili na rynek model, który znany jest po dziś dzień, w każdym zakątku świata. Mowa oczywiście o Eclisse z 1967 roku, która stała się po prostu ikoną projektowania wśród elementów współczesnego designu. Lampa, którą można podziwiać w muzeach sztuki współczesnej, lampa która ma swoje miejsce w każdej galerii poświęconej wzornictwu czy w końcu lampa, która warta jest ogromne pieniądze. Czyż to nie pójście na przekór stereotypom?

Filozofia światła

Projektanci grupy Artemide od początku wiedzieli, że muszą łamać stereotypy. Czyli tworzyć lampy przyjazne, piękne, dobrze wykonane i będące elementem nie tylko funkcjonalnym, ale również dekoracyjnym. Po wielu debatach doszli do tego, że światło istotnie wpływa na ludzkie działania i odgrywa znaczącą rolę w samopoczuciu. Dlatego zebrano wszelkie wytyczne i zaczęto tworzyć. Jak można łatwo zauważyć projektanci wykonali i wykonują nadal swoje zadanie znakomicie. Gdyż lampy Artemide są jednymi z najczęściej kupowanych lamp w grupie produktów ekskluzywnych.

We wczesnych latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku włoska architekt opracowała koncepcję zmieniającą punkt widzenia producentów na oświetlenie. Otworzyło to nowe drzwi dla każdego producenta punktów oświetleniowych i w pewnym sensie zmieniło koncepcję produkcji. Artemide oczywiście skorzystało na tej wiedzy, wprowadzono nowsze technologie, zaczęto wykorzystywać inne materiały oraz baczniej zwraca się uwagę na środowisko naturalne.

Jakość

Grupa Artemide posiada certyfikaty ISO 9001 i ISO 17025, które są najlepszym dowodem na najwyższą jakość z jaką można się spotkać w dziedzinie wzornictwa i produkcji opraw oświetleniowych.

Artemide tworzy produkty przyjazne nie tylko dla człowieka, ale również dla środowiska co wielokrotnie zauważano na wszelkich branżowych galach. Wielokrotnie nagradzano grupę Artemide zarówno na płaszczyźnie dokonań estetycznych, ale również w skali innowacyjnych rozwiązań czy to przemysłowych czy środowiskowych.