• Wielka moc niepozornej lampy

    Posted on 15 lipca 2014 by admin in Projektanci.

    Projekty to nie tylko designerskie lampy, ale i aranżacja wnętrz z wykorzystaniem różnych źródeł światła. Nawet najstaranniej zaprojektowane przestrzenie mogą sporo stracić przez nieprawidłowo dobrane oświetlenie. Wybór nigdy nie jest łatwy, szczególnie gdy koniecznie jest przygotowanie przestrzeni publicznej, takiej jak restauracja, hotel czy biuro. Tu liczy się nie tylko własny gust, ale i preferencje samych gości. Dziś zaprezentujemy pewien wyjątkowy projekt, w który użyto lampy od Artemide.

    Pragnąc nadać wnętrzom luksusowy charakter wiele osób sięga po oświetlenie zdobione w niemal królewskim stylu. Złoto, kryształy i ciężkie formy zdobiące sufity i ściany renomowanych hoteli i restauracji to dość częsty widok. Czasami jednak największe źródło piękna skrywa się w minimalizmie. Tak właśnie stało się w przypadku lampy Pipe zaprojektowanej przez Herzog & De Meuron. Niepozorna, raczej prosta w swej formie lampa wisząca stała się istotnym elementem wystroju restauracji Stefano’s Fine Food Factory, w Kijowie. Przykład ten doskonale dowodzi, że oświetlenie dekoracyjne nie musi być szczególnie wyszukane czy pełne przepychu. Wręcz przeciwnie.

    Podświetlana strefa barowa nie była wystarczającym źródłem światła dla przychodzących gości. Jak przystało na restaurację, konieczne było zastosowanie odpowiedniego oświetlenia nad stolikami, przy których spożywane są różne potrawy. Elastyczna konstrukcja stalowa okazała się strzałem w dziesiątkę. Wystarczyło rozmieścić pod sufitem kilka lamp Pipe, by w dowolny sposób ustawić kąt padania światła. Otwarte niczym egzotyczne kwiaty klosze nadają całemu wnętrzu przyjemnego klimatu, który doskonale współgra z całym wystrojem wnętrza.

    Całość prezentuje się szalenie przyjemnie i spokojnie. Jest nowocześnie, ale dzięki odpowiedniemu natężeniu i kolorystyce światła przestrzeń staje się przytulna. W takim miejscu wspólne kolacje z partnerem lub przyjaciółmi muszą smakować wybornie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>